Uproszczona księgowość

Jest to forma ewidencji podatkowej, z której mogą korzystać osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych oraz spółki partnerskie. Aby móc prowadzić uproszczoną księgowość, przychód przedsiębiorcy w poprzednim roku podatkowym nie może przekraczać 2 mln euro.

image

Księgowość nawet od 150 zł netto miesięcznie!

Rodzaje uproszczonej księgowości

Istnieją dwa rodzaje uproszczonej księgowości:

Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów 

W naszym biurze rachunkowym, z pełnym zaangażowaniem, oferujemy kompleksową obsługę księgową, w tym profesjonalne prowadzenie Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów. To narzędzie księgowe, które umożliwia przedsiębiorcom precyzyjne rejestrowanie wszystkich przychodów i kosztów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą i służy do oszacowania osiągniętego przez przedsiębiorcę dochodu.

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych 

To jedna z form opodatkowania, która zapewnia przedsiębiorcom prostotę i przejrzystość w kwestiach podatkowych. W ramach tego systemu, przedsiębiorca opłaca podatek, który jest uzależniony od wysokości osiągniętych przez przedsiębiorcę przychodów. Wysokość podatku zależy od zakresu prowadzonej działalności.

Gotów na darmową wycenę?

Jesteśmy tutaj, aby ułatwić Ci zarządzanie finansami. Kliknij poniższy przycisk „Darmowa wycena”, aby rozpocząć proces tworzenia oferty dostosowanej do Twoich potrzeb. Dzięki naszej ekspertyzie i pełnemu zaangażowaniu w obszarze księgowości, możemy dostarczyć Ci klarowną analizę finansową oraz spersonalizowane rozwiązania. Niezwłocznie przekrocz próg do pełnej pewności dotyczącej Twoich spraw finansowych.

Scroll to Top